WYBÓR PIERWSZEJ GITARY

Coraz więcej osób decyduje się na kupno instrumentu. Wybór pierwszego instrumentu nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać, ponieważ ich ilość jest tak duża, że czasem nie wiadomo na co się zdecydować. Znacznie łatwiej mają osoby, które wiedzą na jakim instrumencie chcą grać, ale nawet one mogą napotkać na problemy związane z wyborem odpowiedniego modelu.
Nie inaczej jest w przypadku gitar, które są bardzo zróżnicowane.

Początkujący gitarzyści są często niezdecydowani i nie wiedzą jaki rodzaj gitary powinni wybrać.
Takim osobom najczęściej poleca się gitary klasyczne, takie jak na przykład Admira Alba.
Gitara to posiada nylonowe struny, które są o wiele bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych do grania palców, niż struny wykonane z metalu, a dodatkowo łatwo dociska się je do podstrunnicy.

Instrument posiada bardzo jasne i klarowne brzmienie, a to za sprawą zastosowania gatunków drewna takich jak sapele. Instrument ten cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jego wysoka jakość brzmienia i wykonania wraz z bardzo przystępną ceną skutecznie przyciągają początkujących muzyków.

Jeżeli chcemy nauczyć się grać na gitarze, ale od początku marzymy o gitarze elektrycznej, wtedy to właśnie ją powinniśmy wybrać. Warto decydować się na instrumenty dobrych firm, takich jak Yamaha, Epiphone, Cort czy Fender. Doskonałym wyborem będzie Fender Squier Affinity Telecaster Special, który bardzo dobrze sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych, jest wygodny, długo trzyma strój i oferuje dobrze zbalansowane brzmienie.