BOSS AC 3

Gitary dzielą się na cztery główne rodzaje, a mianowicie na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową, a niektóre z nich mogą mieć więcej strun niż standardowo, co dodatkowo rozszerza różnorodność brzmień, jakie gitara posiada. Nawet dwa bardzo podobne do siebie instrumenty z tej samej grupy mogą zabrzmieć zupełnie inaczej, co najłatwiej można zaobserwować na podstawie gitary elektrycznej, której brzmienie możemy wzbogacać za pomocą różnorodnego sprzętu, takiego jak przetworniki czy wzmacniacze, lecz kiedy mowa o kreowaniu brzmienia, nie można zapomnieć o urządzeniach, które mają największy wpływ na dźwięk gitary elektrycznej, czyli o efektach gitarowych. Efekty również dzielą się na kilka podstawowych grup i mogą być używane zarówno w celu wzbogacenia brzmienia, jak i diametralnej jego zmiany. Niektóre efekty pozwalają zabrzmieć jak inne instrumenty, na przykład jak organy, jednak czy jest sens tworzenia efektu, który pozwoli nam uzyskać brzmienie innej gitary? Tak, szczególnie jeśli jako przykład posłuży Boss AC 3.
Jest to symulator gitary akustycznej, ale nie jest to zwyczajny efekt. Większość tego typu efektów oferuje brzmienie zbliżone do gitary akustycznej, lecz jest ono sztuczne, co zwyczajnie nie brzmi dobrze. Boss AC 3 oferuje brzmienie bardzo wysokiej jakości, które możemy modyfikować. Urządzenie posiada kilka symulacji, które pozwolą nam zabrzmieć tak jakbyśmy grali na gitarze z pudłem typu jumbo czy za pomocą przetwornika piezo. Możemy również zwiększać wartość odpowiadającą za symulację rozmiaru pudła. Poza tym do dyspozycji mamy także podstawową korekcję tonów, a także bardzo naturalny pogłos, którym możemy lekko wypełnić brzmienie, lub stworzyć dużych rozmiarów przestrzeń dźwiękową. Boss AC 3 został wykonany w taki sposób, by wytrzymał duży nacisk i często używanie, dzięki czemu nie musimy się martwić o trwałość efektu.
Firma
BOSS kojarzona jest najczęściej z przesterami, jednak nie ogranicza się do nich. W ofercie producenta znajdziemy wiele różnorodnych efektów, za pomocą których mamy praktycznie dowolność w kreowaniu brzmień. Boss AC 3 jest przykładem tego, ze efekty modulacyjne również są mocną stroną marki.