ZOOM G5 N

Muzycy grający na gitarze elektrycznej bardzo często wymieniają się informacjami na temat sprzętu, którego używają w celu osiągnięcia wymarzonego brzmienia. Rodzajów takiego sprzętu jest wiele i mogą to być między innymi przetworniki, struny czy wzmacniacze, lecz najczęściej wybieranymi urządzeniami do kreowania brzmienia są bez wątpienia efekty gitarowe. Te niewielkie kostki potrafią zaskoczyć swoimi możliwościami brzmieniowymi, zmieniając dźwięk naszej gitary nie do poznania. Jaki efekt będzie odpowiedni na początek? Najczęściej na początku spotykamy się z przesterem, który montowany jest w większości wzmacniaczy. Dobrym wyborem na początek nie będzie więc wybór kolejnego przesteru, lecz któregoś z efektów modulacyjnych lub pogłosu. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrać taką kostkę, która oferuje brzmienie do którego dążymy. Co jednak zrobić gdy zależy nam na różnych brzmieniach? Wówczas możemy zaopatrzyć się w kilka efektów lub multiefekt, który w zależności od modelu oferuje różną ilość brzmień. Bardzo dobrym przykładem jest Zoom G5 N, który posiada aż 68 efektów, które można łączyć ze sobą i modulować, co pozwala na stworzenie niezwykle imponujących brzmień. Znajdziemy tu między innymi różnego rodzaju przestery, efekty modulacyjne takie jak chorus, flanger czy phaser, a także różnego rodzaju pogłosy i efekty typu delay. Ponad to Zoom G5 N wyposażony został w pedał za pomocą którego możemy na bieżąco regulować wartości niektórych efektów takich jak między innymi wah-wah. Urządzenie nie jest jednak tylko multiefektem, ponieważ posiada również symulacje wielu znanych wzmacniaczy takich jak między innymi rockowy Marshall JCM800 czy oferujący bardzo czyste brzmienie Fender Twin Reverb.
Zoom G5 N Nie musi być wykorzystywany jedynie jako zbiór efektów. Urządzenie jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które rozpoczynają przygodę z gitarą elektryczną i chcą za pomocą jednego urządzenia rozwiązać kwestię efektów i wzmacniacza. Bardziej wymagający gitarzyści docenią go nie tylko za dużą ilość efektów, ale również za wysoka jakość brzmienia i wykonania.
Zoom jest firmą znaną w branży nagłośnienia i nagrywania. Sprzęt z logiem tej firmy zawsze cechuje się bardzo wysoką jakością. Nie inaczej jest w przypadku multiefektów, czego dowodem jest Zoom G5 N. Modele takie jak ten cechują się uniwersalnością i trafią w gusta wielu gitarzystów, bez względu na ich doświadczenie czy upodobania muzyczne.